+90 216 519 19 70  Işıkdağ Plaza No: 26 / 15, Tuzla / istanbul/ Türkiye        

Turbine Dikey Karıştırıcı

Turbine modeli, homojen bir sonuç gerektiren uygulamalarda düşük kesme derecesine ihtiyaç duyan ürünleri karıştırmak için tasarlanmıştır. Türbinin yüksek dönüş hızı, sıvının kap içinde sirkülasyonunu başlatmak için gerekli olan emiş gücünü üretir. Türbine doğru çekildikten sonra, ürünün bir kısmı kesme tarafından oluşturulan radyal akışa tabi tutulur. Ürünün geri kalanı, eksenel akış tarafından oluşturulan sirkülasyonu takiben teknenin dibine doğru yönlendirilir.

Bu karıştırıcının özellikleri, homojenleştirme, karıştırma veya çözme öncesinde tank içeriğinin devrilmesini önler. Yivli gövde tasarımı, karıştırıcının pompalama kapasitesine yardımcı olarak, küçük ve orta hacimlerde bölme kullanmadan etkili karışımlar elde edilmesini sağlar. Ayrıca bağlantı sistemi ve mekanik sızdırmazlık sistemi, bu ünitelerin pozitif basınçlı ve/veya vakumlu nitrojen kaplarına monte edilebileceği anlamına gelir.

Bu üniteler kimya, gıda, ilaç ve kozmetik endüstrilerinde homojenleştirme, dağıtma, askıya alma, karıştırma, kristalleştirme ve çözme ve ısı değişimini iyileştirme için idealdir. Çalışabilecekleri bazı uygulama örnekleri şunlardır: mayonez, soslar, turşular, toz gıdaların çözülmesi, katkı maddeleri, koyulaştırıcılar, koruyucular, homojenleştirmeler, kozmetik kremler, jeller vb.

Turbine Dikey Karıştırıcı Yapısı

Turbine Dikey Karıştırıcı Avantajları

  1. Etkili Karışım: Dikey karıştırıcılar, yüksek dönüş hızları ve özel tasarımları sayesinde malzemeleri hızlı ve etkili bir şekilde karıştırabilir. Bu, homojen bir karışım elde etmek için zaman ve enerji tasarrufu sağlar.

  2. Yerden Tasarruf: Dikey karıştırıcılar, diğer karıştırıcı modellerine göre daha az yer kaplar. Bu, üretim tesislerindeki alanı daha verimli bir şekilde kullanmayı sağlar.

  3. Kolay Kullanım: Dikey karıştırıcılar genellikle kullanımı kolaydır. Ayarlanabilir hız kontrolleri ve otomatik programlama özellikleri, operatörlere esneklik sağlar ve karışım sürecini optimize eder.

  4. Çeşitli Uygulamalar: Dikey karıştırıcılar, farklı viskozitelerdeki malzemeleri karıştırabilme yetenekleri sayesinde çeşitli endüstrilerde kullanılır. Kimya, gıda, ilaç ve kozmetik sektörleri gibi birçok alanda yaygın olarak tercih edilir.

  5. Hijyenik Tasarım: Dikey karıştırıcılar, hijyenik üretim gerektiren endüstrilerde kullanıma uygun olarak tasarlanabilir. Paslanmaz çelik veya diğer hijyenik malzemelerden yapılmış olan bu karıştırıcılar, temizlenmesi kolaydır ve ürün kontaminasyonunu önler.

Yivli Gövde Tasarımı
Sızdırmazsızlık Sistemi
Düşük Kesme Derecesi

Galeri

Adres:

Orhanlı Mah. Demokrasi Cad. Işıkdağ Plaza No: 26 D:15, 34956 Tuzla / İSTANBUL / TÜRKİYE

Eposta:

info@prosistek.com.tr

Telefon:

+90 216 519 19 70
+90 553 957 45 96

Aklınızda soru mu var?

Tüm sorularınız için hemen bizimle iletişime geçin!

© 2024 · Prosistek Mühendislik