+90 216 519 19 70  Işıkdağ Plaza No: 26 / 15, Tuzla / istanbul/ Türkiye        

Lehimli Plakalı Eşanjörler

Lehimli Eşanjörler, bir dizi ince oluklu paslanmaz çeliği birbirine bastırarak yapılır ve bakır veya nikel ile lehimlenir. Lehimleme malzemesi daha sonra bir vakumlu fırında eritilerek plakaların her biri arasında bir sızdırmazlık oluşturulur. Bu lehimleme işlemi, plakaları sızdırmaz ve son derece dayanıklı yapar, ayrıca lehimli eşanjörlerin yüksek çalışma basıncı ve sıcaklıkları altında çalışmasına olanak tanır. Plakalar arasındaki alan, akış kanallarına dönüşür; tek sayılı kanallardan bir akışkan ve çift sayılı kanallardan diğer bir akışkan akar. Isı değişimi, büyük bir yüzey alanı üzerinde tasarlanan plakalardan gerçekleşerek lehimli eşanjörleri son derece verimli yapar. Ayrıca malzemenin neredeyse tamamı ısı aktarımı için kullanıldığından dolayı, çok kompakt ve uygun maliyetlidir. Lehimli Plakalı Eşanjörler hakkında daha detaylı bilgi için bizimle irtibata geçebilir yada ürüne özel web sitemiz www.lehimliplakaliesanjor.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Eşanjör Detayları

Plaka Malzemesi

AISI316L, AISI304, 254SMO

Lehimleme Malzemesi

Bakır, nikel

Tasarım Sıcaklığı

-196°C den 200°C ‘lere kadar

Tasarım Basıncı

Standart olarak 16-20-30-45-70-100-140 bar

Bağlantı ve Bağlantı türü

3/8’’ den 4’’ e kadar bağlantı çapları mümkündür.

Dişli, kaynaklı veya  Flanşlı bağlantılar mevcuttur.

Lehimli Plakalı Eşanjörün Avantajları

Optimum Isıtma ve Soğutma Sistemi
Daha Az Kullanım Ömrü Maliyeti
Kompakt, Kolay Kurulum
Korozyona Dirençli
Yüksek Termal Transfer Verimliliği
Kanıtlanmış ve Güvenilir Kalite

Neden Lehimli Plakalı Eşanjör Kullanmalıyız?

Yüksek termal performansa sahip çözümler

Kaori BPHE ürünleri, temel termal prensiplerden faydalanan ve Kaori’nin termal teknolojideki uzmanlığı ile lehimlenen yüksek termal performansa sahip çözümlerdir. İletken yüzey alanı miktarıyla artan ısı aktarım hızı, akışkan türbülansının miktarı ile daha da artırılabilir.  Biz, yüksek kalitede ince plakaları birbirine lehimleyip böylelikle ısı aktarımı için kullanılan yüzey alanını maksimum seviyeye çıkararak bu prensipten faydalanıyoruz. 

Kirlenmeyi azaltan yüksek türbülanslı akış

Her bir oluklu plaka da yine akışkan türbülansını artırmak için tasarlanır.  Açısı, örüntüsü ve derinliğinin tümü, belirli çalışma akışkanlarına yönelik performans açısından ideal seviyeye getirilebilir. Yüksek türbülanslı akış, ısı eşanjöründe bir ovuşturma etkisi sunarak kirlenmeyi azaltır ve yüksek performansını korur.

Etkili malzeme kullanımı

Kaori BPHE ürünlerinin sunduğu yüksek termal performans sayesinde, ısı eşanjörünün boyutunu önemli ölçüde azaltırken hedeflenen çalışma sıcaklıklarını elde edebiliriz.  Boyutlardaki bu düşüş; malzeme, yer, nakliye, kurulum ve dondurucu hacminde baştan aşağı tasarruf sağlar.  Kaori BPHE ürünleri, esasen bir araya getirilmiş son derece iletken ısı aktarım yüzeyleridir; o nedenle de malzemesinin neredeyse tamamı, ısı aktarımı için kullanılır.  Bu, etkili malzeme kullanımının yanı sıra, işin gerçekleşmesi için gereken malzemede de büyük bir azalma anlamına gelir.

CO2 emisyonlarında azalma

Daha küçük, hafif ve kompakt olan termal çözümler, mühendislere daha fazla tasarım esnekliği ve çevre açısından da birçok avantaj sunar.  Daha küçük olması sayesinde üretim ve taşıma sırasındaki CO2 emisyonunu azaltır ve çalışması için daha az çalışma akışkanı gerektirir.

Kaori’nin üretimde eskiye dayanan deneyimi ve termal teknoloji alanındaki uzmanlığı, ısı eşanjörlerini sizin istediğiniz gibi özelleştirirken esnek olmamıza olanak sağlar.  Kaori’nin BPHE ürünleri, geniş bir sistem ve kapasite yelpazesiyle çalışacak şekilde özelleştirilebilir ve kolay kurulum için ihtiyacınız olan doğru konektörlerle eşleştirilebilir.

Ürün YelpazesiK SerisiK-S SerisiR SerisiD SerisiB SerisiZ SerisiC SerisiA SerisiE/F SerisiI SerisiQ SerisiH SerisiM serisi
StandartYüksek BasınçYüksek Isı aktarım PerfonmansıÇift CidarlıAsimetrikBüyük Diyagonal AkışSüper Yüksek BasınçHava KurutucuKazan-KombiDarbe direnciYağ soğutucuYakıt HücresiKorozyon Önleyici
Çözümler
Maks. Çalışma Basıncı30 bar45 bar45 bar45 bar45 bar45 bar140 bar16 bar20 bar30 bar30 bar10 bar10 bar
ÖzellikStandart İkili DevreR410A KondenserR410AAkışkanların Karışmasını ÖnlemeDüşük Basınç KaybıYüksek Isı Kapasitesi Yüksek Akış HızıR744(CO2)Buharlaştırıcı, Ayırıcı Ve Ön Soğutucu Bir AradaDüşük BasınçBasınç Ve Termal Şoka DayanıklıBorulu Eşanjör YedeğiYüksek SıcaklıkKorozyona Dirençli Malzeme
Lehim MalzemesiBakır-NikelBakırBakırBakırBakırBakır BakırBakırBakırBakırBakırNikelNikel
UygulamalarHVAC      
Soğutma       
Isı Pompası      
Chiller       
Bölgesel Isıtma Ve Soğutma        
Güneş Enerjisiyle Isıtma        
Yüzme Havuzu            
Hava Kurutucu            
Proses Soğutma      
Isı Geri Kazanımı        
Sıcaklık Denetleme Aygıtı         
Lazerli Kesim/ Kaynak Makinası          
Hidrolik Soğutma       
Enerji Sektörü         
ORC         
Yakıt Hücresi,CHP        
Rüzgar Enerjisi-Dişli Kutusu         
Deniz Ve Nakliye        
ÇözümlerEvapartör       
Kondenser      
Kızgınlık Giderici/Alt Soğutucu      
Ekonomizör     
Yağ Soğutucu    
Ön Soğutucu/Ön ısıtıcı      

Galeri

Adres:

Orhanlı Mah. Demokrasi Cad. Işıkdağ Plaza No: 26 D:15, 34956 Tuzla / İSTANBUL / TÜRKİYE

Eposta:

info@prosistek.com.tr

Telefon:

+90 216 519 19 70
+90 553 957 45 96

Aklınızda soru mu var?

Tüm sorularınız için hemen bizimle iletişime geçin!

© 2024 · Prosistek Mühendislik